Słowo: Iz 30, 20-21
Choćby ci dał Pan chleb ucisku i wodę utrapienia, twój Nauczyciel już nie odstąpi, ale oczy twoje patrzeć będą na twego Mistrza. Twoje uszy usłyszą słowa rozlegające się za tobą: «To jest droga, idźcie nią!», gdybyś zboczył na prawo lub na lewo.

Za nami kolejne spotkanie Liderów i Animatorów, było to na pewno spotkanie szczególne. Razem ze wszystkim wspólnotami odnowowymi Diecezji Łomżyńskiej mogliśmy modlić się, słuchać konferencji i zwyczajnie porozmawiać w kuluarach zakrystii kościoła parafii Bożego Ciała w Łomży, rozgrzewając się w przerwie kawą.

Ale wyjątkowość tego spotkania polegała na ważnym wydarzeniu, którym był wybór nowego koordynatora świeckiego i przekazaniu funkcji koordynatora duchownego. Na funkcję koordynatora świeckiego grup Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Łomżyńskiej została ponownie wybrana i przez obecnych liderów zaakceptowana Dorota Śledzińska. Natomiast nowym koordynatorem duchownym został mianowany ks. Adam Ulatowski.

Modlitwa nad nowo wybranymi koordynatorami.

Podziękowaliśmy również ks. Wojciechowi Nowackiemu za ponad 30-letnia posługę jako koordynator duchowy naszej diecezji. To miedzy innymi jej owocem jest powstanie ponad 30 wspólnot i nasza duchowa formacja.

Myślę że to było bardzo owocne spotkanie, osobiście do mnie przemówiła konferencja nowego koordynatora, ks. Adama. Ciągle dostajemy znaki i zachęty do działania, ale czy na nie odpowiadamy … , czy czas izolacji pozamykał nas na działanie i wybieramy ciepło domowego fotela. Najmocniejsze dla mnie hasło, które tu wybrzmiało to: „Pan jest z tobą … , dzielny wojowniku!”, czyli działaj, bo Pan zna twoje możliwości, pomimo tego, że Ty ich nie dostrzegasz.

Mam nadzieję, że na następne spotkanie weźmiemy autokar, by starczyło miejsca dla wszystkich z naszej wspólnoty 😉

Piotr A.